23kwiecień2019

TOP 500

R&D Summit 2016 - o top trendach w obszarze badań i rozwoju w Polsce i na świecie

Stowarzyszenie Top 500 Innovators zaprasza na kolejną odsłonę prestiżowego spotkania liderów innowacji w Polsce R&D Summit. Już 14 kwietnia w Warszawie, techBrainers – twórcy tego wyjątkowego w skali kraju wydarzenia, zainaugurują konferencję, podczas której uczestnicy dowiedzą się o tym, co, kto i dlaczego rządzi na arenie międzynarodowej w obszarze B+R.

Jak podczas pierwszej, inaugurującej powstanie R&D Club konferencji techBrainers w ubiegłym roku, tak i teraz podczas R&D Summit nie zabraknie znakomitych prelegentów z kraju i z zagranicy. Będą prezentacje top narzędzi w R&D, sesje ukazujące tendencje, w jakich w omawianym obszarze podąża świat, możliwości, jakie stwarza polski rynek innowacji, debat eksperckich i tak cenionych przez uczestników pierwszej edycji R&D Summit tematycznych spotkań stolikowych.

TOP EKSPERCI

Wśród zaproszonych znakomitych gości znajdą się m.in. Bradford L. Goldense, twórca Goldense Group z USA, dr Pierre Orlewski, Manager Open Innovation EMEA, Goodyear Innovation Center Luxemburg, Jarosław Mastalerz, COO, mBank, czy też prof. Piotr Kula, Prorektor ds. Innowacji Politechniki Łódzkiej i jeden z założycieli Advanced Graphene Technologies. To m.in. oni podzielą się swoim know how z uczestnikami spotkania w odniesieniu do tytułowego tematu: „Top Trends w R&D”.

Już pierwsza edycja R&D Summit pokazała, że poparta doświadczeniem i praktycznie przetestowana w biznesie korporacyjnymi wiedza, jaką dzielą się z uczestnikami konferencji zaproszeni na nią eksperci, jest nie do przecenienia, zwłaszcza w kontekście celu, przyświecającego spotkaniu – promocji innowacyjności i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań w polskich firmach.

TOP TECHNOLOGIE

W tym roku słuchacze będą mieli szansę dowiedzieć się na przykład w jakie technologie na pewno warto inwestować, jak robić to we właściwy sposób i w odpowiednim czasie czy też w jaki sposób mierzyć swoją innowacyjność. Zapewne jednak nieocenione stanie się spotkanie z przedstawicielami topowych polskich nowych technologii, które mają szansę zrewolucjonizować światowy rynek.

Niewątpliwie jedną z najbardziej obiecujących wydaje się ta związana z „polskim grafenem”. Skąd takie pojęcie „polski grafen”? Bo to właśnie Polacy opracowali taką metodę jego wytwarzania, która w końcu może mieć faktyczne, szerokie zastosowanie w przemyśle. Wielkopowierzchniowy grafen HSMG, to produkt naukowców Politechniki Łódzkiej, wytwarzany przez Advanced Graphene Technologies. Swoje osiągnięcie Polacy prezentowali już w wielu miejscach na świecie, w hiszpańskim Bilbao, w Berlinie, a nawet w Korei czy Malezji. Wszędzie, gdzie przedstawiali swój produkt, otrzymywali pozytywny feedback. Każde laboratorium, każde centrum badawcze, do którego dotarł polski grafen, zgodnie uznawało nasze rodzime rozwiązanie za prawdziwie przełomową technologię, dającą Polakom miejsce w czołówce światowego wyścigu grafenowego. To właśnie o tym innowacyjnym osiągnięciu będzie mowa podczas R&D Summit 2016, co jak mają nadzieję organizatorzy konferencji, rozbudzi zainteresowanie polskiego biznesu grafenem HSMG i da temu biznesowi szansę na wyprzedzenie konkurencji w obszarze R&D na świecie. Jak i gdzie stosować grafen HSMG? Jakie możliwości rozwoju i w jakich branżach on daje? Informacjami na ten temat podzielą się przedstawiciele dużych koncernów, którzy już współpracują z AGP, rozważając najlepszą implementację tej aplikacji u siebie.

Jak się jednak okaże nie tylko grafen może się stać kartą przetargową Polski w wyścigu o miejsce w czołówce liderów innowacyjności na arenie międzynarodowej. Podczas R&D Summit o swojej autorskiej metodzie wytwarzania transparentnych warstw przewodzących, która ma szansę podbić rynek produkcyjny wyświetlaczy LCD oraz cienkowarstwowych ogniw słonecznych, opowiedzą liderzy projektu XTPL. Za ich sprawą transformacja energetyczna, w której baterie zrobią w przemyśle to, co komórki w telekomunikacji, już wkrótce może stać się rzeczywistością.

Będzie także mowa o technologiach kosmicznych, które już dziś są w zasięgu przedsiębiorców oraz o API Economy jako skutecznym sposobie tworzenia innowacji, poprzez łączenie tego, co już jest, w zupełnie niespotykany dotychczas sposób. Oprócz tego wśród omawianych trendów znajdą się: Big Data, innowacje w energetyce, współpraca startupów i korporacji, czy zagadnienia związane z nowymi trendami w branży FMCG.

ROUNDTABLES

Oczywiście nie zabraknie również, tak dobrze ocenionych po poprzedniej R&D Summit – roundtables. Podzielone, podobnie jak cała konferencja na dwa obszary tematyczne: „Top narzędzia w R&D” oraz „Top trendy w R&D”, spotkania przy 8-10 osobowych stolikach z udziałem znakomitych ekspertów, poruszą szerokie spektrum zagadnień z zakresu B+R. Efektem pracy każdego stolika będzie wypracowanie konkretnych rozwiązań, czy rozwiązanie konkretnego problemu/case’a.

WIECZÓR NETWORKINGU

Członkowie i partnerzy R&D Club mogą też liczyć na spotkanie w zamkniętym gronie. Dla nich bowiem, techBrainers przygotował wieczór networkingu, który stanowić będzie uroczyste zakończenie konferencji, ale także okazję do kuluarowych rozmów i lepszego zapoznania się w szacownym gronie liderów innowacji i wdrażania nowych technologii w Polsce.

R&D Summit to wyjątkowe wydarzenie, które odbywa się raz do roku. Każdy zatem, kto myśli o rozwoju, o podwyższaniu konkurencyjności swojej firmy na rynku, kto szuka rzetelnej wiedzy o innowacyjności oraz najnowszych technologiach, wartych wdrożenia w swoim przedsiębiorstwie, powinien na nim być.

Strona wydarzenia: www.rdsummit.pl

Kalendarz polecanych wydarzeń - lista