20lipiec2019

TOP 500

Jak zostać wynalazcą?

22 listopada 2013r w ramach I Wrocławskiego Kongresu Naukowego Dzieci i Młodzieży we Wrocławskim Centrum Kongresowym odbyły się warsztaty wynalazcze dla dzieci i młodzieży przeprowadzone przez dr. inż. Sebastiana Koziołka z Politechniki Wrocławskiej, absolwenta trzeciej edycji Programu Top 500 Innovators.

Prototypowanie nie jest zwykłą zabawą z plasteliną, papierem i pudełkami, jest próbą symbolicznego przedstawienia funkcji nowego rozwiązania projektowego. Np. w prototypie pojazdu ekologicznego zielona bibuła może symbolizować trawę jako paliwo, która ulega fermentacji i przemianie na biopaliwo zasilając jednocześnie ekologiczny pojazd. Moderowane warsztaty wynalazcze umożliwiają budowę logicznych systemów oraz funkcji będące efektem wyobraźni, współpracy oraz twórczego i kreatywnego rozwiązywania zidentyfikowanych problemów.

Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do obejrzenia poniższego filmu:Kilka zdjęć z warsztatów prowadzonych podczas I Wrocławskiego Kongresu Naukowego Dzieci i Młodzieży...

Kalendarz polecanych wydarzeń - lista