16czerwiec2019

TOP 500

Silver Label Certificate dla klastra BTM

Z wielką przyjemnością informujemy, że Klaster BioTechMed Mazovia, koordynowany przez BTM Innovations, jako pierwszy Klaster w Polsce, otrzymał międzynarodowy certyfikat „European Cluster Excellence Silver Label Certificate”. Prezesem Zarządu BTM Innovations jest topowicz Paweł Nowicki. Gratulujemy!

W dniu 3 listopada 2015 r. Klaster BioTechMed Mazovia został poddany audytowi certyfikacyjnemu i jako pierwszy klaster w Polsce z powodzeniem uzyskał międzynarodowy certyfikat o nazwie „Cluster Management Excellence Silver Label Certificate”, czyli tzw. Srebrny Certyfikat Jakości Zarządzania Klastrem. Certyfikat jest przyznawany tylko najlepszym Klastrom przez European Secretariat for Cluster Analysis (ESCA) w Berlinie.

W ramach procesu certyfikacji w zakresie doskonalenia jakości zarządzania badane były m.in. struktura organizacyjna, źródła finansowania, czy rozpoznawalność Klastra. Uzyskanie przez nasz Klaster „Srebrnego Certyfikatu Jakości” potwierdza pozytywną ocenę działalności Klastra na tle najlepszych klastrów europejskich, które działają w podobnym obszarze.

To odznaczenie jest dla nas ważne, ponieważ nie tylko nas wyróżnia, ale także potwierdza jakość, oddziaływanie i znaczenie Klastra BioTechMed Mazovia zarówno w ujęciu regionalnym jak i światowym.

Uzyskany certyfikat z pewnością przyczyni się do wzrostu zainteresowania Klastrem potencjalnych partnerów zagranicznych.

W tej chwili prestiżowym, „Srebrnym Certyfikatem Jakości” może posługiwać się około 30 organizacji w Europie, w tym zaledwie 2 organizacje z Polski. Certyfikat jest przyznawany na okres 2 lat.

System przyznawania Certyfikatów Jakości przez ESCA składa się z trzech kategorii „Brązowej”, „Srebrnej” i „Złotej”, która jako najwyższa przysługuje organizacjom o bardzo wysokim standardzie działań.

Nasz Klaster uzyskał już Brązowy i Srebrny Certyfikat Jakości, a niebawem sięgniemy po złoto!

Więcej na temat certyfikacji: http://www.cluster-analysis.org/

Kalendarz polecanych wydarzeń - lista