16czerwiec2019

TOP 500

Potrójny sukces Topowiczów w konkursie Innowator Mazowsza!

Jest nam niezmiernie miło poinformować o sukcesie trójki Topowiczów w ósmej edycji konkursu Innowator Mazowsza organizowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Podium zostało zdominowane przez:
  • dr inż. Tomasz Kamiński zajął pierwsze miejsce w kategorii Innowacyjny Młody Naukowiec
  • dr Katarzyna Sadecka zajęła drugie miejsce w kategorii Innowacyjny Młody Naukowiec
  • firma GeniCore, współzałożona przez dr inż. Marcina Rosińskiego, zajęła pierwsze miejsce w kategorii Młoda Innowacyjna Firma
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dr inż. Tomasz Kamiński otrzymał nagrodę za rozprawę doktorską pt. “Droplet microfluidics in biochemistry and in microbiology” („Mikroprzepływy dwufazowe w biochemii i mikrobiologii”).

Dr inż. Katarzyna Sadecka otrzymała nagrodę za rozprawę doktorską pt. “Efekt plazmoniczny w materiałach eutektycznych na przykładzie Bi2O3-Ag”

GeniCore, to firma której współzałożycielem jest jeden z laureatów I Edycji TOP 500 Innovators, dr inż. Marcin Rosiński. Firma nowatorskim podejściem zmienia oblicze mazowieckiej gospodarki. Kapituła konkursu doceniła opracowane przez firmę urządzenie oraz technologię PPC (Pulse Plasma Compaction), wdrożoną przez firmę na bardzo wymagającym rynku japońskim. Przełomowe rozwiązanie GeniCore wznosi technologię syntezy materiałów proszkowych na wyższy poziom. Więcej informacji o GeniCore na profilu Linkedin i kanale YouTube.

Kalendarz polecanych wydarzeń - lista