06listopad2018

Kategoria: Program

Znamy uczestników czwartej edycji programu Top 500

MNiSW ogłosiło listę 180 młodych uczonych, którzy wezmą udział w ostatniej edycji programu Top 500. O te miejsca konkurowało 319 kandydatów a pracę komisji rekrutacyjnych wspierali przedstawiciele Stowarzyszenia Top 500 Innovators.

Uczestnicy "Top 500 Innovators" w 2015 roku wyjadą w pięciu grupach na 9-tygodniowe programy stażowo-szkoleniowe na Stanford University w USA (dwie grupy) i University of Cambridge w Wielkiej Brytanii (dwie grupy). Więcej informacji i pełna lista uczestników na stronie Ministerstwa.

Kategoria: Program

Zakończyła się rekrutacja do ostatniej edycji Programu Top 500 Innovators!

22 maja zakończyła sie rekrutacja do ostatniej edycji Programu Top 500 Innovators. Przedstawiciele Stowarzyszenia Top 500 Innovators wspierali pracę komisji rekrutacyjnych. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się dołączyć do rodziny Topowiczów. Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki!

Kategoria: Program

23-24 kwietnia IV Spotkanie Programowe Absolwentów Programu Top 500 Innovators

Kolejne Spotkanie Programowe skupiło ponad 60 absolwentów Programu. Tym razem gościliśmy także Dyrektora Andrzeja Kurkiewicza i Katarzynę Heith z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Kamila Melcera i Michała Żukowskiego z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Biankę Siwińską z Fundacji Perspektywy. Przedmiotem spotkania było dyskusja nad możliwościami, jakie daje nowa perspektywa finansowa, skuteczne budowanie wizerunku, jak również inicjatywy i działania, w jakie zaangażowani są Topowicze m.in.: prace grup roboczych z MNiSW i NCBR, Pakt dla Nauki czy Komisje Sejmowe.

Kolejne miesiące zapowiadają się bardzo intensywnie, zwłaszcza w obszrze design thinking: Polishopa, DT Camp oraz druga odsłona ogólnopolskiego festiwalu design thinking - czyli DT Week 2015. Czeka nas też PAMI oraz wiele innych imprez.

Kategoria: Program

Ruszyła rekrutacja!

Ruszyła rekrutacja do programu „Top 500 Innovators”! Do 30 kwietnia 2015 trwa ostatni nabór, w ramach którego zostanie wybranych 180 uczestników programu, którzy wyjadą na najlepsze uczelnie świata w 5 grupach w miesiącach lipiec – listopad 2015 r. Program obejmuje zajęcia na uczelni, wizyty studyjne, projekty grupowe i staże w zespołach badawczych lub przedsiębiorstwach lub centrach transferu technologii. Celem programu jest podniesienie kwalifikacji polskich pracowników w zakresie współpracy z gospodarką, zarządzania badaniami naukowymi oraz komercjalizacji ich wyników. Zachęcamy do zgłaszania się!

Kategoria: Program

Kraków Start-up TV o Topowiczach w Krakowie

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka Kraków Start-up TV z udziałem Topowiczów. Jest o Programie Top 500 Innovators, naszym Stowarzyszeniu oraz Topowiczach z AGH!

Kategoria: Program

Potrzebujesz mocy obliczeniowej do swojego projektu? Oferta NCBJ dla absolwentów Programu TOP 500 Innovators.

Superkomputer budowany od kilku lat w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku k. Warszawy osiągnął stopień dojrzałości pozwalający na rozszerzenie grona jego użytkowników. Dzięki uprzejmości Kierownika Projektu CIŚ, prof. dr hab. Wojciecha Wiślickiego wszyscy absolwenci Programu TOP 500 Innovators w ramach prowadzonych przez siebie badań naukowych mogą za darmo do końca października 2015 wykonywać obliczenia na tamtejszym klastrze HPC.

Warunkiem przystąpienia do programu jest zawarcie umowy pomiędzy Narodowym Centrum Badań Jądrowych a macierzystą jednostką naukową absolwenta na wspólne prowadzenie badań naukowych. NCBJ wnosi do tej umowy możliwość wykonywania obliczeń i symulacji na klastrze HPC oraz wsparcie w zakresie korzystania z superkomputera. Pracodawca absolwenta Programu TOP 500 Innovators wnosi pomysł i same badania, gwarantując podziękowania dla CIŚ w publikacjach będących wynikiem przeprowadzonych prac. Korzystanie z zasobów Centrum Informatycznego w Świerku w ramach Programu CIŚ-500 nie wiąże się z żadnymi opłatami.

Więcej szczegółów na cis.gov.pl

Kalendarz polecanych wydarzeń - lista