06listopad2018

Kategoria: Design Thinking

Festiwal Design Thinking Week 2017 – na rzecz zwiększenia zaufania społecznego

Tegoroczna, trzecia edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Myślenia Projektowego dotyczy budowania zaufania społecznego. W dniach 8 - 14 maja w kilkunastu największych miastach w Polsce, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Trójmieście, Łodzi i Poznaniu środowiska: biznesu, nauki i sektora społecznego będą współpracować na rzecz rozwiązywania codziennych problemów Polaków związanych z zaufaniem.

Czytaj więcej: Festiwal Design Thinking Week 2017 – na rzecz zwiększenia zaufania społecznego

Kategoria: Design Thinking

DT Festival poszukuje Asystentki/a!

Organizatorzy Design Thinking Festival poszukują Asystentki/a do pomocy w pracach związanych z organizacją i obsługą festiwalu. Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie ściśle współpracowała z Liderem Festivalu i wspierała go w pracach biurowo – administracyjnych. Poszukujemy osoby aktywnej, dynamicznej i elastycznej. Oferujemy wiele wyzwań i pracę w wyjątkowo trudnych warunkach ;) Więcej informacji w ogłoszeniu oraz u Joanny Pniewskiej ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , tel. 797 307 159). Na zgłoszenia czekamy do środy 22 lipca!

Kategoria: Design Thinking

Katowice Service Jam 2015 27.02 - 1.03.2015r.

Fundacja na rzecz Inteligentnego Rozwoju, spółka celowa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach SPIN-US Sp. z o.o. oraz firma SWIFT zapraszają na Katowice Service Jam 2015 w danich 27 lutego do niedzieli 1 marca 2015 r. na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

W ciągu zaledwie 48 godzin, zróżnicowane grono przyjaciół, jak i nieznajomych, będzie miało okazję zaprojektować nową usługę i przedstawić ją reszcie świata. Podczas Katowice Service Jam 2015 będzie można wypróbować metody pracy skupiające się na potrzebach przyszłych klientów, wypracować prototypy rozwiązań i poznać świetnych ludzi.

Wydarzenie jest częścią globalnego zjawiska Global Service Jam, czyli dorocznego spotkania osób zainteresowanych tworzeniem usług zgodnie z podejściem opartym na myśleniu projektowym (Design Thinking). Wydarzenia w ramach Global Service Jam organizowane są na arenie międzynarodowej w ten sam weekend. Wszystkie mają ten same wyjściowy temat i lokalne wyniki prac są publikowane na centralnej platformie.

Aby dołączyć do grona innowacyjnych osób, które chcą zmieniać świat, wystarczyzarejestrować się na stronie organizatora.

Kategoria: Design Thinking

Wernisaż wyników projektu Design Thinking @ Politechnika Gdańska

Organizatorzy serdecznie zapraszają na Wernisaż wyników projektu Design Thinking @ Politechnika Gdańska (DT@PG)

· termin: czwartek 29 stycznia br. w godz. 15:00 - 18:00

· miejsce: Centrum Konferencyjnym Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego przy ul. Trzy Lipy 3, poziom -1.

W programie wernisażu:

1.    ZOBACZ - prezentacja przebiegu i wyników prac w 3 projektach nowych usług realizowanych na zlecenie organizacji partnerskich zgodnie z design thinking przy współpracy z ekspertami z Design Thinkers i Logisfera Nova od listopada 2014 do stycznia 2015: "Laboratorium Integralii", "Kwartały - przestrzeń niczyja?", "Innowacyjna platforma e-learningowa", oraz podziękowanie Uczestnikom i Partnerom za współpracę;

2.    PRZEŻYJ TO SAM - interaktywna prezentacja metodyki design thinking: goście spotkania będą mogli zaangażować się i osobiście doświadczyć pracy w ramach poszczególnych etapów DT :)

Na spotkanie zapraszamy WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH, w szczególności przyjaciół DT@PG i przedstawicieli świata biznesu, którzy będą mogli nawiązać bezpośredni kontakt z ekspertami prowadzącymi projekty oraz poznać zaangażowanych, pracowitych i ambitnych młodych ludzi, mających już za sobą pierwsze doświadczenia pracy projektowej zgodnie z metodyką DT.

 

Czytaj więcej: Wernisaż wyników projektu Design Thinking @ Politechnika Gdańska

Kategoria: Design Thinking

Design Thinking Week 2014 - fotorelacja

  • 11 miast
  • 25 warsztatów
  • 2 wystawy
  • 2 konferencje
  • 5 spotkań
  • ponad 1000 uczestników

Czytaj więcej: Design Thinking Week 2014 - fotorelacja

Kategoria: Design Thinking

Interdyscyplinarne zajęcia z kreatywnego rozwiązywania problemów metodą Design Thinking

Informatyk, designer i socjolog, troje studentów, wspólnie zaprojektuje innowacyjny produkt, który w niedalekiej przyszłości może zmienić nasze życie. 12 takich zespołów od początku października spotyka się i uczy narzędzi projektowania, prototypowania i wdrażania nowych produktów, kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów, a także trudnej sztuki komunikacji i pracy w interdyscyplinarnych zespołach.

A to wszystko w ramach “Interdyscyplinarnych zajęć z kreatywnego rozwiązywania problemów metodą Design Thinking” zainicjowanych przez kilku topowiczów m.in. Dariusza Walczaka, Roberta Wrembla, Alicję Ciemniewską, Adama Olszewskiego i Piotra Pawałowskiego. Oficjalnym organizatorami są Poznańskie Centrum Superkomputerowo Sieciowe we współpracy z Wydziałem Informatyki Politechniki Poznańskiej, Wydziałem Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza, patronat nad tą inicjatywą objęło Stowarzyszenie TOP 500 Innovators.

Czytaj więcej: Interdyscyplinarne zajęcia z kreatywnego rozwiązywania problemów metodą Design Thinking

Kalendarz polecanych wydarzeń - lista