06listopad2018

TOP 500

Kategoria: Konferencje

Konferencja "Postępy w diagnostyce chorób autoimmunologicznych"

Zapraszamy do udziału w Konferencji Naukowo-Szkoleniowej z cyklu „Postępy w diagnostyce chorób autoimmunologicznych” organizowanej przez Klinikę Reumatologii i Chorób Wewnętrznych oraz Samodzielną Pracownię Diagnostyki Reumatologicznej PUM w Szczecinie. Wiosenna edycja odbędzie się pod hasłem „Choroby neurodegeneracyjne. Zaburzenia funkcji tarczycy. Autoimmunologiczne choroby wątroby. Niedobory odporności. Choroby spichrzeniowe”. Sympozjum odbędzie się w sobotę 14 marca 2015r. w godz. 10.00-15.30, w auli wykładowej w Gmachu Rektoratu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Rybackiej 1 w Szczecinie. Stowarzyszenie Top 500 Innovators objęło patronat nad tym wydarzeniem a podczas konferencji będzie okazja do spotkania regionalnego topowiczów. Więcej informacji jest dostępne na stronie Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych.

Kategoria: Konferencje

Wiedza i Innowacje - wiWAT 2014

W dniach 02-04.12.2014 w gmachu Biblioteki Głównej Wojskowej Akademii Technicznej odbyła się II Konferencja pt. „Wiedza i Innowacje - wiWAT 2014”.

Spotkanie naukowe wiWAT 2014, zostało zorganizowane już po raz drugi, stanowiąc forum wymiany informacji o prowadzonych badaniach przez studentów i młodych pracowników nauki.

Konferencja odbyła się pod patronatem JM Rektora-Komendanta WAT gen. bryg. prof. dr hab. inż. Zygmunta Mierczyka.

Wykład inauguracyjny został wygłoszony przez absolwenta programu Top 500 Innovators płk dr hab. inż. Zbigniewa Piotrowskiego, prof. WAT pt. "Instrumenty innowacyjności w najlepszych uczelniach amerykańskich”. To kolejna forma promocji tego prestiżowego programu wśród naukowców uczelni technicznych.

Kategoria: Konferencje

O Top 500 na 6th Innovation Summit w Brukseli

W dniach 17-19 listopada w Brukseli odbyła się szósta edycja Innovation Summit, podczas którego dyskutowano na temat rozwoju innowacji w Europie, współpracy nauka-przemysł a także o dobrych przykładach intensyfikacji rozwoju innowacji w Unii Europejskiej. W spotkaniu wzięło udział troje topowiczów: Katarzyna Sobótka-Demianowska, Anna Nikodym-Bilska oraz Grzegorz Skrabalak. Podczas sesji dotyczącej Innowatorów w Europie, szerokiej publiczności został przedstawiony Program TOP 500 Innovators.

Kategoria: Konferencje

Dni Fulbrighta w Poznaniu - Niezależność i innowacja naszą drogą do rozwoju.

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta wraz z Politechniką Poznańską oraz Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu serdecznie zaprasza na organizowaną w dniach 20-21 listopada 2014 r. konferencję dydaktyczną pt. „Dni Fulbrighta w Poznaniu - Niezależność i innowacja naszą drogą do rozwoju.”

Konferencja ma na celu zwieńczenie obchodów 55-lecia Programu Fulbrighta w Polsce, przedstawienie Poznania jako miasta innowacyjnego, będącego również prężnym ośrodkiem akademickim. Konferencja skierowana jest do wszystkich zainteresowanych współpracą z amerykańskimi uczelniami, ruchem studenckim i naukowym a także z amerykańskimi przedsiębiorcami. W programie konferencji znajdą się wykłady, panele dyskusyjne i warsztaty.

Stowarzyszenia TOP 500 Innovators objęło patronat nad tym wydarzeniem.

Czytaj więcej: Dni Fulbrighta w Poznaniu - Niezależność i innowacja naszą drogą do rozwoju.

Kategoria: Konferencje

Stowarzyszenie Top 500 Innovators partnerem strategicznym Polsko-Amerykańskiego Tygodnia Innowacji

Polsko-Amerykański Tydzień Innowacji to prestiżowe wydarzenie, które odbędzie się w dniach 16-21 listopada w Kalifornii przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych przy współpracy wielu instytucji i partnerów krajowych. Tydzień Innowacji obejmować będzie cykl konferencji, debat oraz wykładów i wydarzeń towarzyszących, których celem będzie dalsze pogłębienie współpracy amerykańskich i polskich partnerów - przedstawicieli rządu, biznesu i nauki. Tydzień rozpocznie się w Los Angeles, a kolejne wydarzenia odbędą się na Uniwersytecie Stanforda oraz Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Stowarzyszenie Top 500 Innovators jest partnerem strategicznym wydarzenia. Szczegółowe informacje, agenda oraz rejestracja dostępne są na stronie: www.paiw.pl Zachęcamy do uczestnictwa, rejestracja pozostanie otwarta do 10 października!

Kalendarz polecanych wydarzeń - lista