06listopad2018

TOP 500

Kategoria: Konferencje

Drogi do innowacyjnej Polski

W październiku podczas zorganizowanego przez Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową VIII Kongresu Obywatelskiego odbyła się sesja zatytułowana "Drogi do innowacyjnej Polski" moderowana przez Pana Macieja Dzierżanowskiego. Stowarzyszenie Top 500 Innovators było partnerem tego wydarzenia. Jest już dostępny zapis debaty, który można obejrzeć poniżej...

Drogi do innowacyjnej Polski - VIII Kongres Obywatelski from IBnGR on Vimeo.

Kategoria: Konferencje

Top 500 Innovators na Poland-Silicon Valley Science and Technology Symposium 2013

7-8 listopada w Fairmont San Francisco Hotel odbyło się sympozjum organizowane przez US-Polish Trade Council. W tym roku organizatorzy postanowili skupić się na szeroko pojętej tematyce medycznej oraz możliwości łączenia nauk o zdrowiu z innymi dziedzinami nauki. Podczas sympozjum można było bliżej zapoznać się z nowoczesnymi metodami leczenia chorób nowotworowych, uczestniczyć w dyskusji poświęconej badaniom nad komórkami macierzystymi jak również zapoznać się z innowacyjnymi zastosowaniami robotyki w chirurgii oraz rozwoju personalizacji medycyny. W debatach uczestniczyli Konsul Generalny Małgorzata Cup, eurodeputowana Jolanta Hibner, przedstawiciele Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz inni przedstawiciele świata nauki i biznesu. Specjalna sesja pod imieniem Jana Czochralskiego poswięcona została nowym materiałom i szansom Polski w ich rozwoju i wdrażaniu.

Grupę Top 500 Innovators aktywnie reprezentowali Anna Domaszewska-Szostek z Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. M. Mossakowskiego PAN, Marcin Szumowski z Instytutu Biologii Doświadczalnej PAN, Adam Januszko z Wojskowego Instytutu Techniki Inżynieryjnej we Wrocławiu oraz Oleg Demchuk z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Na sympozjum nie zabrakło całej grup 40.7 oraz 40.8 obecnie przebywających w Dolinie Krzemowej jak również absolwentów poprzednich edycji programu Top 500 Innovators.

Stowarzyszenie Top 500 Innovators objęło Sympozjum swoim patronatem.

Czytaj więcej: Top 500 Innovators na Poland-Silicon Valley Science and Technology Symposium 2013

Kategoria: Konferencje

Podsumowanie konferencji "Od idei do patentu"

W dniu 15 października 2013 r. na Politechnice Białostockiej odbyła się konferencja z cyklu OD IDEI DO PATENTU - „Źródła finansowania projektów badawczych i rozwojowych”. Konferencja skierowana była do pracowników naukowych zainteresowanych realizacją projektów B+R. W ramach wystąpień poruszane były również kwestie możliwości sfinansowania swoich badań oraz współpracy z biznesem.

Czytaj więcej: Podsumowanie konferencji "Od idei do patentu"

Kategoria: Konferencje

VIII Kongres Obywatelski - Jaka modernizacja Polski: od budowy infrastruktury do nowych postaw i zachowań?

Czy autostrady, szybkie koleje, nowe laboratoria i parki technologiczne wystarczą, by osiągnąć szybki, stabilny rozwój Polski, by uczynić Polskę atrakcyjną do życia i pracy? Jak obok modernizacji technicznej dokonywać również modernizacji społeczno-kulturowej, naszych postaw i wzorców działania – jak zdobywać nowe kompetencje cywilizacyjne?

To pytania, na które będziemy odpowiadali na VIII Kongresie Obywatelskim. Odbędzie się on 26 października br. w godz. 11.00-17.30 pod hasłem „Jaka modernizacja Polski: od budowy infrastruktury do nowych postaw i zachowań?” – jak zwykle na Politechnice Warszawskiej.

Debata Kongresowa będzie toczyła się w następujących sesjach tematycznych:
  1. Jaka wizja rozwoju Polski – cele, zasady, sekwencja
  2. Drogi do innowacyjnej Polski
  3. Polska ekspansja na Europę i świat – czy i jak to zrobić?
  4. Oddolny „przewrót kopernikański” w edukacji – na ile to możliwe i jak to robić?
  5. Obywatelska modernizacja Polski – jak wykorzystać tę szansę?
  6. Więcej spójności, mniej segregacji społecznej – jak to zrobić?
  7. Praca w Polsce – jak zbudować lepszy rynek pracy?
  8. Miasta przyjazne mieszkańcom – jak uczynić je dobrym miejscem do życia?
  9. Konflikt jako dobro wspólne?
  10. Drogi do lepszego państwa – lekcje z historii
Wśród mówców Kongresu są m.in.: Janusz Piechociński, Wicepremier i Minister Gospodarki, dr Bogusław Grabowski, Członek Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów, Prezes Zarządu Skarbiec AM Holding, Krzysztof Domarecki, Przewodniczący Rady Nadzorczej SELENA FM SA, Ewa Błaszczyk, Aktorka teatralna i filmowa, założycielka i Prezes Fundacji „Akogo”, prof. Andrzej Zybertowicz, Socjolog, Kierownik Zakładu Interesów Grupowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Jacek Żakowski, „Polityka”, Kierownik Katedry Dziennikarstwa Collegium Civitas, Robert Firmhofer, Dyrektor Centrum Nauki Kopernik, dr Jacek Santorski, Grupa Firm Doradczych VALUES.

Stowarzyszenie Top 500 Innovators jest jedną z ogranizacji wspierających organizację kongresu. W sesjach tematycznych wezmą także udział absolwenci Top 500 Innovators Weronika T. Adrian oraz Bartosz Zajączkowski.

Wstęp wolny. Wystarczy się zarejestrować na rejestracja.kongresobywatelski.pl.

Szczegółowy plan paneli i sesji plenarnych dostępny jest pod adresem. kongresobywatelski.pl

Kategoria: Konferencje

Relacja z konferencji Science for Industry

Konferencja Science for Industry pod patronatem Stowarzyszenia Top 500 Innovators z licznym udziałem absolwentów

Tegoroczna druga z cyklu konferencja „Science for Industry: Necessity is the mother of invention” skupiła ponad 70 przedstawicieli świata nauki, przemysłu, jak również instytucji oferujących wsparcie oraz fundusze na realizację innowacyjnych projektów nauka-przemysł w obszarze nauk o Ziemi, wśród których znalazła się liczna grupa absolwentów Programu Top 500 Innovators. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Instytut Nauk Geologicznych PAN pod honorowym patronatem Państwowego Instytutu Geologicznego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Stowarzyszenia Top 500 Innovators.

Czytaj więcej: Relacja z konferencji Science for Industry

Kalendarz polecanych wydarzeń - lista