06listopad2018

TOP 500

Nauka Innowacje Biznes - konferencja pod patronatem i z udziałem wicepremiera Jarosława Gowina

Stowarzyszenie TOP 500 Innovators informuje o objęciu patronatem konferencji "Nauka-Innowacje-Biznes", która odbędzie się na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej
5 grudnia 2016 r. o godz. 10.00
Audytorium Maximum bud. L, I piętro s. 128.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymaga jedynie wcześniejszej rejestracji (formularz dostępny na stronie). Zapraszamy serdecznie!

JM Rektor Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej prof. dr hab. Jarosław Janicki zaprasza przedstawicieli środowisk: biznesowego i naukowego, a także wszystkich zainteresowanych na konferencję Nauka-Innowacje-Biznes.

Celem konferencji jest zainspirowanie lokalnego środowiska przedsiębiorców i naukowców do rozwoju innowacyjności oraz zwiększania efektywności wdrażania nowych technologii, ma ona stanowić płaszczyznę wymiany poglądów i idei pomiędzy ludźmi nauki, a światem biznesu.

Wydarzenie otworzy wystąpienie Wicepremiera Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina, który na zaproszenie Rektora Akademii Techniczno-Humanistycznej prof. dr. hab. Jarosława Janickiego wygłosi wykład „Nowa strategia rozwoju nauki i szkolnictwa wyższego”.

Konferencja będzie także okazją do zaprezentowania sukcesu Wydziału Inżynierii Materiałów, Budownictwa i Środowiska ATH jakim jest uruchomienie przemysłowej produkcji grafenu. Opracowana w Instytucie Inżynierii Tekstyliów i Materiałów Polimerowych ATH produkcja „styropianu grafenowego” będzie pierwszym i największym w Polsce wdrożeniem tego typu technologii. O pracach nad grafenem oraz projekcie wyróżnionym w konkursie Regionalne Agendy Badawczo Naukowe (NCBIR) opowie prof. ATH dr hab. inż. Ryszard Fryczkowski.

W sesji plenarnej wykłady wygłoszą także przedstawiciele firm i przedsiębiorstw współpracujących z Akademią m.in. Andrzej Graboś, (Polmotors sp. z o.o.), Janusz Szymura (BCC Loża Bielska, „Rekord” Systemy Informatyczne), dr Arkadiusz Stojecki (Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL Sp. z o.o.). W programie konferencji znalazły się także: panele dyskusyjne poświęcone finansowaniu innowacji i transferowi technologii.

Centrum Innowacji i Transferu Technologii zaprasza na warsztaty tworzenia innowacyjnych rozwiązań TRIZ, prowadzone przez jednego z wybitnych specjalistów w tej dziedzinie, a Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości na warsztaty kreowania pomysłów biznesowych.

Kalendarz polecanych wydarzeń - lista